Archives post

download (1)(663)

Преминаа ли преговорите за влада во преговори за нови избори?

Фрчат партиски соопштенија за сè и сешто – за струјата, за снегот, за СЈО, за...

ivica-dacic-267x200-4

Дачиќ: Ако ви е навредливо БЈРМ, зошто седите во ОН, ЕУ, ОБСЕ и во Советот на Европа?

За Србија е навредливо користењето на називот „Република Косово“, изјави...

d76646e1dcea7ace241b4aeefb20da83_L

(ФОТО) ДРЖАВНА БОЛНИЦА ЗАТРУПАНА СО СНЕГ

Пациентите од клиничкиот центар „Мајка Тереза“ го повикаа министерот за...

16177688_1245298045563514_4118880350194289358_o

Во меѓувреме во судот во Штип!

Ina Mnogufina пред 4 часа · Во меѓувреме во судот во Штип! Што се дешава со овој град...

14-191-

Судиите Џолев и Неделкова ќе го тужат Судскиот совет

Судиите Иван Џолев и Лидија Неделкова најавија дека ќе поднесат тужби до...

216994_1021552273207_9146_n

Изборите завршија, време е и нашето ѓубре да го извадиме од под тепих!

Повод огромните плати и хонорари на соросоидите кои се движат над три...

16215652_136653176840038_1770450645_n

Најинтересните снешковци оваа зима. Вас кој ви е најубав?

policija-lenta-640x427

Љубовна драма во Скопје: Кривопаланчанец со боксирач нападнал црногорец

Денеска околу 00:30 часот во Скопје на бул. “Кузман Јосифоски-Питу“ И.Ц. (38) од...

fani-karanfilovska

Oпозиционери со 3000 евра плата? Ма дај кого вие заебавате….

Mimoza Ristova пред 45 минути ·  фб статус Лесно ви е да сте опозиционери од...

ebaleez

ФОТО: Ако ви затреба Брза помош во Маврово, тогаш сте го ебале ежот!