Search
среда 20 септември 2017
  • :
  • :
Најнови Вести

Јавна седница во Врховен за доживотните казни во „Монструм“

loading...

Во Врховниот суд денеска продолжува јавната седница за случајот „Монструм“, за петкратното убиство кај Смилковското езеро.

Минатото рочиште беше одложено по барање на адвокатот на одбраната Амир Алиспахиќ, кој го извести судот дека е на патување надвор од земјата.

Петтемина обвинети беа осудени на доживотен затвор за петкратното убиство кај Смилковското езеро.

loading...