Колумни

КАКО САДАМ ОД МКД МК БИЛ ПОТКУПЕН ОД ЕВН

Зоран Божиновски фб статус за Александар Дамовски и ЕВН

Македонија

Заболени
11,942
+103
Мртви
528
+1
Излечени
8,087
Активни
3,327
Last updated: 11/08/2020 - 02:56 (+02:00)

САДАМ

Тогаш еднаш кога пишев во ВРЕМЕ, пишев шест продолженија за пљачката на граѓаните од страна на ЕВН и многу се возбудија директорите ВАЛДНЕР и ГРАСМАН. Па бевме повикани во ЕВН на средба со заменикот уредник ЗОКИ, пошто САДАМ ДАМОВСКИ нејќеше. Беа таму КАРПУЗОВСКА и уште неколку секторски директори. Средбата мина во непријатна атмосфера оти јас барав СТАТУС ,,БАЈРУШ СЕЈДИУ,, т.е. ЕВН да ми дозволи да трошам а да не плаќам струја до вредност од 940.000 евра, да ми даде ветар у ..леџа,, и да ме изедначи пред Устав со овај наркодилер и сите слични што арчат струја а не плаќаат, оти нивниот арч им го качуваат на граѓаните. Не ми дадоа таков СТАТУС!

И пошто не сакав да попуштам, состанокот се прекина а од утредента САДАМ ДАМОВСКИ ми соопшти да заборавам ЕВН. И го натоварија со ќеш него и ВЕЛИЈА ЕКОНОМСКИОТ и турија на насловна од ВРЕМЕ ( забравам од лево ли беше од десно ли беше!?) лого на ЕВН, со што означија дека Австријците купиле НЕОБЈАВУВАЊЕ. Другите медии беа пазарени од страна на ЕВН претходно…

Фотографија на Zoran Bozinovski.

И така… Кога одработи БАГРАТА за ЕВН, месечниот ќеш за битангите во РКЕ скокна на 80.000 денари… За континуираното одработување ќешот си расте, си расте, си расте и дојде до 108.000 денари…Уште ќе расте! Одработуваат си..

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker