Search
недела 17 декември 2017
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Балкан

Цеца: „По Аркан имав љубовници“

Фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ ретко зборува за својот љубовен живот, но во...

Јотова од Бугарија и Царуха од Грција разговарале за името на Македонија ние си блееме

Бугарската потпретседателка Илијана Јотова и грчката заменичка-министерка...

Со полицискиот џип влетале во бутикот, луди Нишлии

Neobična saobraćajna nesreća dogodila se u centru Niša. Vozilo interventne jedinice policije uletelo je večeras u izlog jednog butika....

На неа и кажа „Да“ во Лас Вегас пред 3 години – ова е сопругата на Тони Цетински

Дубравка е третата сопруга на популарниот хрватски пејач Тони Цетински, а...

Последната мис на Југославија денес продава цвеќе

Славица Трипуновиќ од Борово Село е последната официјална мис на СФРЈ. Таа...

Нели Беширова сопственичката на ЕНЕКОД, жена лавица

Нема да спомнуваме Фени ниту бизнисите заврзалмите не импресионира...

Заев ги покани косовските бизнисмени да инвестираат во Македонија, им вети дека автопатот Скопје-Приштина ќе биде завршен набргу

Премиерот Заев пред претставниците на бизнис заедницата на Косово:...

ФОТО: Моника е најжешката натпреварувачка во „Ѕвездите на Гранд“

Во најновата епизода на „Ѕвездите на Гранд“, се појави натпреварувачка...

(ФОТО) Македонско – српска кавга во ТЛЗП: Каролина на ниво и игнорантски кон „скандал мајсторите“!

Во полуфиналето на „Твоето лице звучи познато“ имаше директен судир...

ЗАЕВ НЕ ГО ПОСЛУША МИЛЧИН, ЗАМИНА ВО НОВА ПОСЕТА, ПРЕЧЕКАН ВО КОСОВО !

ШОКАНТНО: ВО МАКЕДОНИЈА ИМА ЕТНИЧКА И РАСНА СЕГРЕГАЦИЈА ВО УЧИЛИШТАТА!!!...