Category: Балкан

ivica-dacic-267x200-4

Дачиќ: Ако ви е навредливо БЈРМ, зошто седите во ОН, ЕУ, ОБСЕ и во Советот на Европа?

За Србија е навредливо користењето на називот „Република Косово“, изјави...

16128710_10211547618789809_457808716_n (1)

Српските пејачи редовни во Македонија

Популарниот српски фолк пејач Мирослав Илиќ (66) ќе ја започне својата...

daraburbamara

ВО СРБИЈА И НА ЦЕЛИОТ БАЛКАН Нашата пропаст: слика на понорот на културата и општеството во 3 минути

Погледнете го краткиот филм направен по песната на Владислав Петковиќ Дис...

svetlana-ceca-raznatovic-zeljko-raznatovic-arkan-martina-zilic-foto-damir-de-1484649707-1082171-640x400

(ВИДЕО) 13 ГОДИНИ И БЕШЕ ВЕРЕН – Еве како Аркан поради Цеца ја остави Наталија

Наталија Мартиновиќ, сопруга на Жељко Ражнатовиќ Аркан, го напуштила по...

bora-corba

ИМАШЕ СЕ ВО ЖИВОТОТ, НО ЖАЛИ ЗА ЕДНО НЕШТО- ИСПОВЕД НА БОРА ЧОРБА

Музичарот Бора Ѓорѓевиќ минатата година се заколна на вечна љубов на...

sasha a

ФОТО: Девојката на Саша Ковачевиќ со секси поздрав директно од бањата

Прекрасната девојка на популарниот пеач, Саша Ковачевиќ, Јована Јоциќ,...

16002990_1575059652510268_3657499194094786202_n

Сви oдртaвени…Сaмo пуцвaл глумицa пoдмлaџенa…Живи Бoљи живoт…

Сви oдртaвени…Сaмo пуцвaл глумицa пoдмлaџенa…Живи Бoљи живoт…

kjerka-arkan

ПРИСТИГНА ОД БЕЛГИЈА: ОВА Е СОФИЈА, ЌЕРКАТА НА АРКАН КОЈА ЈА НЕМАТЕ ВИДЕНО! (ФОТО + ВИДЕО)

Во Белград на Новите гробишта денеска се одржа помен на Жељко Ражнатовиќ...

bugarija-granica

КАКО ГИ ТРЕТИРААТ МАКЕДОНЦИТЕ НА БУГАРСКА ГРАНИЦА – ЏАБЕ ЧЕКАТЕ ДА ВИ УДРАТ ПЕЧАТ ЗА TAX FREE

Револтирани Mакедонци реагираат на односот на бугарските цариници на...

balkan srb

Србија не исклучува испраќање војска во Косово

Претседателот на Србија Томислав Николиќ изјави дека не е исклучена...