Category: Црна Хроника

policija-lenta-640x427

Љубовна драма во Скопје: Кривопаланчанец со боксирач нападнал црногорец

Денеска околу 00:30 часот во Скопје на бул. “Кузман Јосифоски-Питу“ И.Ц. (38) од...

836aa4c4eaca224fd4581a76bd7cf33e_L

ПОВЛЕЧЕНО ОБВИНЕНИЕТО ВО ПРЕДМЕТОТ „ПУЧ“

„Ова Јавно обвинителство со поднесок што во текот на денешниот ден ќе биде...

16143180_1606277366056138_4616172287528832228_n

Вратете моторот на девојчево бе стоки едни!!!

Христина Хика Златановска пред 3 часа · VE MOLAM ZA VNIMANIE! Vecherva okolu 03:30 h e ukraden motor marka...

5f9771eabfffb6e4e10ad693bf112b95_L

МЕДИУМИТЕ ОТСТРАНЕТИ ОД СУДНИЦАТА ЗА „ТВРДИНА 2“

По барање на aдвокатот Никола Додoвски, судијката ги отстрани новинарите...

urna kukja

(ФОТО) УШТЕ ОВА ФАЛЕШЕ ВЕЧЕРВА: Пожарно возило урна куќа во Скопје!

Македонија Пожарникари кои вечерва излегле на терен при изведување на...

drvokradeci

Дрвокрадците за 2 години направиле штета над 2,5 милиони евра

Дрвокрадци сечеле бука, а службеник од шумското во Велес со фалсификат...

goran-gruevski-krivicen-sud-sjo-tocka-2016-03-696x393

Грујоски и шесте вработени во УБК утре повторно ќе седнат на обвинителна клупа

Седумината ваботени во УБК кои Специјалното јавно обвинителство ги гони за...

18-toni-tonevski-640x4261

Инфо од извор во МВР: Силувал Тозо ама сега се обидуваат да забошотат!

Ај сега ново инфо за Тозо ова е од извор во МВР, на што човек да верува у пм.???...

999559_10200417179773070_1820811006_n

Градоначалникот на Пробиштип Тоневски обвинет за СИЛУВАЊЕ!

Вработена во општина Пробиштип го пријавила градоначалникот Тони Тоневски...

tuca-696x392

Шанкери претепале гостин во Скопје, кумановец ранет во кафуле

Шанкери претепале гостин во ноќен клуб лоциран на бул.„Климент Охридски“...