Category: Црна Хроника

ФОТО: ОВА Е ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО ВО ОХРИД- ПОЗНАТО И ШТО НАПРАВИЛ СО ПАРИТЕ

Првиот сосед ја уби пензионерката во Охрид. Полицијата го пронајде...

ФОТО: Искршен штаб на СДСМ во Драчево

Искршен штабот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија во Драчево. Од...

Диво Насеље: Обвинетите пред доаѓањето во Куманово комуницирале со функционери на ДУИ

Со искази на обвинетите денеска продолжи судењето за случајот „Диво...

ГОРИ БАРАКА ВО БЛИЗИНА НА СЕДИШТЕТО НА СДСМ

Од скопската противпожарна единица велат дека сезоната на пожари во Скопје...

(ВИДЕО) Командант Малишева: Не сум виновен, настанот е политички монтиран

Со искази на обвинетите продолжи судењето за случајот „Диво насеље“. Исказ...

ФЕТАИ И ЈАНЕВА ЈА ОБВИНИЈА СУДИЈКАТА МИХАЈЛОВА ЗА КРИМИНАЛ, ТАА ГИ КАЗНИ СО ПО 2.000 ЕВРА

„Треба да се срамите што го носите звањето судија и в.д. претседател на...

Четворица началници поставени од Спасовски – цел на предистрагата на ОЈО

четворица началници поставени од пржинскиот министер Оливер Спасовски се...

Полицијата тресе низ Чаир, откриени арсенали со оружје

СВР Скопје поднесе кривична пријава против В.А. (40) и Х.Б. (50), двајцата од...

СЈО почна да ја истражува Канал 5, газда Емил се спрема за Шутка?!

Специјалното јавно обвинителство влегло во телевизија Канал 5. Од таму не...

Попладнево масовна тепачка на кејот на Вардар во центарот на Скопје

Maсовна тепачка во која учествувале неколку десетици луѓе попладнево се...