Search
среда 18 јули 2018
  • :
  • :

Category: Македонија

Кирацовски: Мицкоски и ДПМНЕ свесно го блокираат изборот на ДИК

ВМРО-ДПМНЕ свесно и намерно го блокира изборот на Државната изборна...

АПАСИЕВ ЖЕСТОКО ЗА ПРЕДЛОГОТ НА СДСМ, ОВА ДА ГО НАПРАВЕШЕ ГРУЈО ЌЕ НЕ БОМБАДИРАА

Драги НАТОФУНДАМЕНТАЛИСТИ кои се подмочувате на секое трепнување на Хан и...

Заев закажа лидерска средба за утре во 18 часот

Претседателот на Владата и лидер на СДСМ Зоран Заев за утре во 18:00 часот во...

ВЕСНИКОТ СЛОБОДЕН ПЕЧАТ ДОБИ 10 МИЛИОНИ ДЕНАРИ ГРАНТ ОД ВЛАДАТА, ИАКО ВЕСНИКОТ Е КРИТИЧКИ НАСТРОЕН КОН СДСМ НА ЦЕНТРАЛНО И ЛОКАЛНО НИВО

Весникот Слободен Печат каде што главен уредник е Бранко Героски доби грант...

Руска амбасада: Изјавата на Заев е политички неодговорна и русофобна

Руската амбасада во Скопје порача дека денешната изјава на премиерот Зоран...

За пејачите потрошени 75.000 евра, Владата нема да ги тужи Лозано и Љубојна

Ангажирањето 40-тина домашни изведувачи на прославата за поканата од НАТО и...

ЗАЕВ: ЗАЕДНО СО РЕФЕРЕНДУМОТ ЌЕ ИМА И ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ!!!ИНАКУ ЌЕ ПРОПАДНЕ РЕФЕРЕНДУМОТ

Премиерот Зоран Заев  очекува до крајот на  неделава да се заокружи...

Заев: Про-руски грчки бизнисмени плаќале и по 21.000 долари за насилни протести пред референдумот

Македонскиот премиер Зоран Заев за BuzzFeed News изјави дека грчки про-руски...

Авторски договор покажува дека уметниците знаеле што потпишуваат

На социјалните мрежи циркулира примерок од авторски договор потпишан со...

Ахмети: Во преговорите за името одбивме Национална Република Македонија и Република Славо-Македонија

Лидерот на ДУИ Али Ахмети за тиранската телевизија „Ора њус“ изјави дека...