Category: Македонија

download (1)(663)

Преминаа ли преговорите за влада во преговори за нови избори?

Фрчат партиски соопштенија за сè и сешто – за струјата, за снегот, за СЈО, за...

d76646e1dcea7ace241b4aeefb20da83_L

(ФОТО) ДРЖАВНА БОЛНИЦА ЗАТРУПАНА СО СНЕГ

Пациентите од клиничкиот центар „Мајка Тереза“ го повикаа министерот за...

14-191-

Судиите Џолев и Неделкова ќе го тужат Судскиот совет

Судиите Иван Џолев и Лидија Неделкова најавија дека ќе поднесат тужби до...

9-1-670x377

Заев: Груевски самиот треба да каже дека не е во можност да формира влада

Јас сум убеден дека Никола Груевски не може да формира влада, режимот дојде...

ahmeti-zaev-540x304

ДУИ ги откачи ДПМНЕ, еве што отприлика разговараа со СДСМ?

Според неофицијални и непотврдени информации од наши извори на Бихачка не...

antonio-milososki2-640x427

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ продолжуваат со разговори за новата влада

Вчерашната средба меѓу Али Ахмети и Никола Груевски беше во насока на...

ahmeti-zaev-540x304

СДСМ и ДУИ: Не разговаравме за ништо конкретно јадевме овча пача

По денешната средба на лидерот на ДУИ, Али Ахмети и Зоран Заев, што се одржа...

Ljubco-Georgievski1-540x386 (3)

Георгиевски: Роби Телекабел има добиено повеќе концесии со кои од малски бизнисмен направи фирма во први 20 по приходи

Претседателот на ВМРО-НП, Љубчо Георгиевски, преку својата Фејсбук страница...

ahmetisds-670x392

ВИДЕО: Ахмети на Бихаќка на средба со Заев

Попладнево во седиштето на СДСМ во Скопје се одржа средба помеѓу лидерот на...

timthumb-5-696x391 (1)

(ВИДЕО) Сарма од Сител во физичка пресметка со обезбедувањето на Водици

Во обид да земе изјава по фрлањето на крстот, новинарот на Сител Александар...