Search
сабота 21 октомври 2017
  • :
  • :

Category: Македонија

Цела една година над 1000 македонски полицајци, разузнавачи, специјалци, инспектори, аналитичари, судии, обвинители следеле и работеле и се мачеле и потрошиле 1 милион евра за да фатат 10 Пакистанци и 10 таксисти од Куманово!

Цела една година над 1000 македонски полицајци, разузнавачи, специјалци,...

И новата влада ќе оди на „роуд шоу“

Заменик-претседателот на Владата, Кочо Анѓушев, објасни денес зошто...

ЖЕРНОВСКИ ПО ВТОР ПАТ ГО РЕПНА ПО ЏЕБОТ БИЗНИСМЕНОТ АЗМАНОВ, ПА И НЕ Е ЛОШО ТОА, АЗМАНОВ Е КУРВИЦА

 

ГУВЕРНЕРОТ БОГОВ СО ДОБРИ ВЕСТИ: Македонската економија конечно живна, се бележи раст на трговијата и индустриското производство по лошото прво тромесечје од годината!

С О О П Ш Т Е Н И Е НА НА НАРОДНАТА БАНКА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА На 11 јули 2017...

Бидете хумани, донирајте за кредитот на Ивонче милионче

ај за танги ке најде ама ката претера од кај ке најде пари за луксузните...

Сител ке го брка Јанко кукал- имам годишен договор со Зегин?!

Шоуменот Јанко е а маки дознава Доказм. Менаџментот на Сител тв решил да му...

(ВИДЕО) Василевски бараше помош од обезбедувањето за да се спаси од новинарските прашања

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Василевски, кој на снимките од Собранието е...

КОЧО АНЃУШЕВ: Еве Грујо, не се гледавме со странските амбасадори само за да се сликаме, и донесовме на Македонија 70 милиона евра грант од ЕУ, а договоривме и стотици милиони евра ефтини кредитни линии од Светска Банка, ЕБОР…

Груевци украдоа стотици милиони евра пари од буџетот и ја промашија...

ЛЕГЕНДАРНИОТ БИЗНИСМЕН РИСТО ГУШТЕРОВ: Нема да успее планот на Кочо Анѓушев за странските инвеститори, неспособен е

(ВИДЕО) ЛЕГЕНДАРНИОТ БИЗНИСМЕН РИСТО ГУШТЕРОВ: Скептик сум дека планот на...

(ДОКАЗИ) Додека хероите гинеа во Кумановско Диво Насеље, функционери од БЈБ и УБК се гостеле по скапи ресторани

Додека траеше “војната” во Куманово и гинеа припадници на безбедносните...