Најнови Вести

Category: Македонија

Иванов предлага амнестија за насилниците и тепачите во Собранието

Претседателот Ѓорѓе Иванов, во интервју за Канал 5 ТВ, изјави дека според...

(ВИДЕО) Пред владата се слави падот на Никола Груевски

Стотина граѓани попладнево излегоа пред зградата на Владата за да го...

Американскиот амбасадор Џес Бејли не е повеќе амбасадор во Македонија?!

Chargé d’Affairs Micaela Schweitzer-Bluhm comments on the mandate to form the government Вршител на должноста...

ОТКАКО НЕ МУ УСПЕА ДА ГО УТЕПА, ЧАВКОВ СЕГА ЌЕ ГО ЧУВА ЗАЕВ ОД ТВРДОКОРНИТЕ!

Министерството за внатрешни работи го зголеми бројот на...

Заев за Макфакс: Веднаш почнувам со средби со коалициските партнери, час поскоро ќе има влада (ВИДЕО)

Новиот мандатор за состав на влада, Зоран Заев, почна со средби со...

Тодоров: Денешното добивање на мандатот е само затруен плод на затруеното дрво

Вложените напори за заштита на државните и национални интереси дадоа плод....

Шилегов: Нема да има прослава, не чека сериозна работа

Портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов на прашањето дали партијата организира...

Еве како Грујо му го честиташе мандатот на Заев, СДСМ врати со соопштение

Обвинет во битолскиот” ТРАНСПОРТЕР” го искоментира обвинението.Еве што кажа за јавноста

Со обвинението за случајот „Транспортер“, што специјалното јавно...

И Курир се помири дека ВМРО-ДПМНЕ оди во опозиција а СДСМ на власт

Oткако претседателот Ѓорге Иванов му го додели мандатот на лидерот на СДСМ,...