Category: Македонија

4bed2402072f79333874c5aedce59503_L

СНЕМУВА СТРУЈА ВО ДРЖАВНА БОЛНИЦА – ВО РИЗИК ЖИВОТИТЕ НА ПАЦИЕНТИТЕ

Клиничкиот комплекс „Мајка тереза“ кој уште пред две години требаше да се...

431713_3878464202392_558002789_n

(ВИДЕО) Фрчко на 24 Вести: ЛОМ

ПРОФЕСОРОТ ФРЧКОВСКИ НА 24 ВЕСТИ: Во затвор ќе оди и адвокатот на Груевски,...

бб1

Телма им отиде на трите фирми кои лапале тендери од Македонија пат за да ги чистат патиштата од снег

(ВИДЕО) Еве зошто патиштата се затрупани со снег – Вака ДУИ и ДПМНЕ заедно...

209524

Финансиска полиција во општина Гостивар, Бејта тврди дека е одмазда на Груевски

Финансиската полиција денеска влегла во канцеларијата на гостиварскиот...

garet-2017

Герет за иднината на Македонија: Жена премиер, решение на спорот со името, па влез во ЕУ

Британската амбасада во Скопје преку социјалната мрежа „Фејсбук“ почна...

16128702_10211552468438156_1719050929_n-702x329

СКАНДАЛ го тресе Машинскиот факултет: Лични податоци на 4.739 студенти почнаа да се шират по мејлови

Македонија Лични податоци на 4.793 студенти од Машинскиот и други државни и...

jsp-karti-3298932893289

ЈСП и превозот во Скопје е дефинитивно хаос кој го тоа направи?

Значи пази ситуација идат жена дете и татко од било кој град од провинција у...

15965318_1242219825867776_3417481876166125377_n

Ја го на Илчо Захариев рибникот

Meri Nikolova додаде 3 нови фотографии. пред 33 минути · Градоначалникот Илчо...

ahmeti-gruevski11

ПРЕКИНАТИ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА НОВА ВЛАДА ВМРО ДПМНЕ – ДУИ ?

Не е исклучено до крајот на денешниот ден да има итна директна средба меѓу...

maxresdefault-696x392

Вељаноски: Јанева носи срамни одлуки и тоа намерно пред празници

Откако СЈО утрово соопшти дека го повлекува обвинението во случајот „Пуч“,...