Category: Македонија

ivanov

Што ако Иванов на 28 јануари си даде неотповиклива оставка? Кој ќе ја води Македонија?

Едно од можните сценарија кои се во разработка од ВМРО ДПМНЕ доколку не...

182649-napolnete-chasha-so-voda-i-neka-stoi-24-chasa-vo-soba-eve-zoshto-vo-vashata-kukja-vi-se

НАПОЛНЕТЕ ЧАША СО ВОДА И НЕКА СТОИ 24 ЧАСА ВО СОБА – ЕВЕ ЗОШТО ВО ВАШАТА КУЌА ВИ СЕ СЛУЧУВААТ ЛОШИ РАБОТИ

Секоја личност која влегува во нашиот дом носи одредена енергија, а таа може...

menduh-taci-696x382

Кои се можните наследници на Тачи во ДПА?

Централното собрание на ДПА следната недела ќе одлучува за датумот кога ќе...

gruevski-ahmeti-1

Каква понижувачка позиција за Ахмети. Стара чекалица е он…Ахмети уште чека покана од Груевски

Специјалниот пратеник на германското МНР Кристијан Хелбах кој требаше да...

512d610b5bda94ec4c7b10d8ca8383b6_L

ПОРАДИ ОТПОРОТ НА УБК, „ТВРДИНА 2“ ПРОДОЛЖУВА НА 13 МАРТ

Второто подготвително рочиште за „Тврдина 2“ заврши по жестока расправија...

bulsit

Новиот МНТ се РАСПАЃА!!!

Македонија  

20395golema

ЗНМ: Дали ВМРО-ДПМНЕ поддржува ликвидации на новинари?

ЗНМ се огласи со реакција по нападите од ВМРО-ДПМНЕ од каде најавија...

363a00545833b355dbf88eee0086ef0d_L

ВО МВР СЕ ВРШИ НЕВИДЕН МОБИНГ ВРЗ ВРАБОТЕНИТЕ: ИМ СЕ ДАВА УПАТСТВО КАКО ТРЕБА ДА СЕ ОДНЕСУВААТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Во МВР врз вработените службеници се врши мобинг и им се дава упатство како...

fdrrjjajaja

Наместо надлежните, СДСМ им помага на жителите на Арачиново во чистењето на снегот!!!

Македонија Надлежните во Арачиново никако да ги расчистат улиците од...

jsp-karti-3298932893289

Само што започна веднаш КОЛАБИРА проектот со електронски билети во ЈСП – Нема картички ниту за лек, скопјани масовно се шверцуваат!

Неперсонализирани картички од 150 денари за јавниот превоз во Скопје денес...