Search
недела 17 декември 2017
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Македонија

Заев и Ахмети договориле реконструкција на Владата додека Села е во САД?

Додека Зијадин Села престојува во САД, лидерите на коалициските партии Заев...

Кривична пријава за Љупче Златев поради поттикнување труење на животни

Асоцијацијата на активисти за права на животните денеска поднесе кривична...

(ВИДЕО) Петре Шилегов на Канал 5: ВМРО ДПМНЕ ги злоупотребува децата во валкана политичка битка со мене!

НОВИНАРКАТА НА BBC, КЕТИ КЕЈ ДРСКО ДО ШЕКЕРИНСКА: Пред неколку месеци ти ја скршија главата со шипка во сред собрание и сега барате влез во НАТО и ЕУ, со кое право?!

Кети Кеј, новинарката и уредничка за надворешна политика на ББЦ, со дрско...

(ВИДЕО) Фрчкоски: Луѓе кои ги правеа законите во времето на ВМРО-ДПМНЕ сакаат да ги прават реформите и сега, тоа нема да се случи

Дали се потребни реформи во телото кое треба да го реформира судството или...

Џафери: Утре ќе ги констатираме оставките на двајцата пратеници, мнозинството не е загрозено

Утре на почетокот на парламентарната седница ќе се констатираат оставките...

Еве еден голем загадувач на воздухот во Скопје, јавна пријава до нелегална топилница. Ајде инспекцијо мила златна

Работат во ноќните саати, на соседите им изумреле и гулаби и домашни...

Богдановиќ и општински службеници од своја плата ќе ги наградуваат оние што ќе пријават расфрлан отров

Во акциите на Општина Центар и полицијата до сега е пронајден отров наменет...

Груевски им порача на кандидатите за негови наследници да не го злоупотребуваат неговото име посебно Мицковски да не се фали наоколу

Актуелниот претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, му се обрати на...

Заев и Ахмети се договориле за владиниот состав

Завршени се разговорите меѓу премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев и лидерот...