Category: Спорт

Centarnews: ЕВЕ КАДЕ СЕ КРИЕ СЕАД КОЧАН НА КОСОВО

Сеад Кочан во моментов се крие во местото Витомирица во близина на Пеќ, на...

„Спортскиот центар Борис Трајковски“ ПРОПАЃА“, ревизорите открија загуба од 4 милиони евра

Спортскиот центар Борис Трајковски“ во Скопје, од основањето во 2006 година...

СКАНДАЛ: На барање на претседателот на ФФМ, селекторот на фудбалската репрезентација барал од репрезентативците да дојдат во Скопје и да протестираат против новата влада на СДСМ и ДУИ, тие тоа го одбиле!

Режимот е во тотална паника и се обидува да злоупотреби се што може да се...

Зоран Успрцов прогласен за планинар на годината

Na proslavata od 20 godini postoenje na planinarskoto društvo Korab za planinar na godinata za 2016 beše proglasen stipjanecot Zoran...

ЧКЕМБАРИ: МВР неправедно ги тепа нашите навивачи!

Од Здружение на Граѓани Навивачка Група“Чкембари 1985 Битола “ Соопштение...

Поранешен кошаркар на МЗТ и Куманово „гние“ во затвор во Перу поради шверц на дрога

Некогашниот кошаркар на македонските прволигаши Куманово и МЗТ Скопје,...

Kире Лазаров се избрукал и бил искористен како крпа? Тврдат твитерџиите

Ива Стојковска: Па дали сте вие свесни колку политиката е вмешана во спортот?

Периодов добивав повеќе пораки од типот на што спортист како мене толку...

ФОТО: Скопјанец го погоди точниот резултат на Барса – ПСЖ и фати пари, но…

Скопјанец го погоди точниот резултат на мечот од лигата на шампионите меѓу...

Зошто се молчи за инцидентот што се случи на кошаркарскиот натпревар помеѓу К.К. Гостивар 2015 и К.К. Вардар од Скопје во кој роднина на поранешен пратеник физички нападна кошаркар!?

Спорт На ден 08.02.2017 година во Гостивар беше одигран кошаркарски натпревар...