Category: Спорт

165242-sumaher

СЕ ОГЛАСИ МЕНАЏЕРОТ НА ШУМАХЕР: ВРЕМЕ Е ЗА ПРАВАТА ВИСТИНА

Вили Вебер, поранешниот долгогодишен менаџер на Михаел Шумахер го...

krst-mec2

(ФОТО) Македонските навивачи скокаа по крстот во Мец

Еден од традиционалните ритуали за време на настапите на нашите ракометари...

345968-video-zlatniot-gol-na-dejan-manaskov-696x471

Македонија денеска го игра одлучувачкиот натпревар за третото место

Македонската ракометна репрезентација денеска на Светското првенство игра...

sportsko

ВИДЕО: ШОУ во Мец – Македонија со ДВА ЦЕПЕЛИНА го понижи двократниот светски шампион!

Репрезентацијата на Македонија игра феноменално прво полувреме во Мец...

182403-trgnaa-na-mechot-protiv-tunis-stignaa-protiv-angola

Македонија загуби заради координаторот на ОК на ВМРО ДПМНЕ Битола

Писмо од Битолчанец: еве зошто изгуби македонија оти координаторот на вмро...

pandev-pred-nova-godina-696x465

ИНТЕР ЌЕ ГОСТУВА НА ОТВАРАЊЕТО НА ЦЕНТАРОТ НА ПАНДЕВ ВО СТРУМИЦА

Спортско-рекреативниот центар ќе се отвори во август; – Горан Пандев пред...

351e18f35236d5b2fa1b0254be8adcac_l

МУКАЕТОВ: ЗА ВРВЕН СПОРТ СЕ ПОТРЕБНИ ПАРИ

Ракометната Федерација на Македонија изрази голема благодарност до...

mihael-sumaher

ГИ РАЗВЕСЕЛИ ФАНОВИТЕ: СЕ ОГЛАСИ ШУМАХЕР! (ФОТО)

Михаел Шумахер повторно се појави во јавност откако на социјалните мрежи...

15592328_10211245208149732_2104812642_n-696x779

Ива Стојковска до Груевски: СВЕТОТ ЗБОРИ ЗА ОЗОНСКИ ДУПКИ, А НИЕ ЗА ЌОСЕТО!

Ива Стојковска, која што важи за една од најубавите ракометарки кај нас,...

unnamed-2-777x437

Артим Шаќири за НОВА: Да го забраниме фудбалот во Македонија 5 години

За НОВАТВ од Малта Сократ Љачев Ако треба да се набројат најатрактивните...