Category: Спорт

vasil-tupurkovski-mok-9328893-696x435

ТУПУРКОВСКИ ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МОК ПО СЕДМИ ПАТ

Васил Тупурковски и во наредните четири години ќе биде претседател на...

fudbal-3

Грујо у напад: Пенал, шут гооол

Груевски играше баскет и фудбал во Василево (ФОТО) Вчеравечер во доцните...

6d79a58003c5e391e5e262f9f526cad8_l

ЈИХА СЕ ПРОСТУВА ОД РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА ПРОТИВ МАКЕДОНИЈА?!

Најдобриот чешки ракометар во последните десетина години Филип Јиха ќе...

13723905_1207217579311174_7854809023747833144_o

Ексирајте малу успешен фудбал..Младите фудбалери напред, сениорите назад…

Ексирајте малу успешен фудбал..Младите фудбалери напред, сениорите...

agim

ФОТО: Ибраими се поднови со “ѕвер“ вреден 150.000 евра, погледнете ја регистрацијата

Напаѓачот на Астана и репрезентативец на Македонија, се поднови со нов и...

borce-angelov-so-dva-medalta-vo-anglija

Битолчани донесоа злато за Македонија. Борче носи злато за Македонија а државата го остави без образование

Борче носи злато за Македонија а државата го остави без образование. Срам за...

snap-2016-10-24-at-17-22-21-700x839

Вознемирувачко видео: Полицијата од Кочани брутална врз битолски Чкембари

Откако полицијата соопшти дека по вчерашниот инцидент во Кочани се...

thumbnail_iva-s1-696x696

Ракометарката Стојковска останува во Македонија: Мажите нека здивнат

Познатата ракометарака Ива Стојковска од ЖРК Вардар, која се занимава и со...

admin-ajax-1

Фудбалерот Маркоски нов секс симбол во земјава: Сите го сакаат Кире, а тој има очи само за Ана – Марија

Откако завчера младата фудбалска репрезентација се пласираше на...

ivanov-mak-fudbaleri-u21-640x417

СНИМКА ОД КОЈА ЌЕ СЕ НАЕЖИ СЕКОЈ МАКЕДОНЕЦ: БИСЕР БАЛКАНСКИ ЕЧЕШЕ ВО ПРЕС-ЦЕНТАРОТ! (ВИДЕО)

На радоста на нашите фудбалери и немаше крај, а во прес-центарот се разви оро...