Најнови Вести

Category: Спорт

Македонија може да го изгуби Супер купот, Стадионот неподготвен иако се потрошија 2,4 милиони евра за дотерување

Поради низа пропусти на претходната Влада, Македонија може да го изгуби...

СТАДИОНОТ НЕ Е ПОДГОТВЕН ЗА МАНЧЕСТЕР-РЕАЛ, ЗА ТРИ ДЕНА ТРЕБА ДА СЕ НАЈДЕ РЕШЕНИЕ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

УЕФА ќе дојде во Скопје на 21 јули да ги провери условите на стадионот „Филип...

Фудбал во живо на ДОКАЗМ Русија Vs Португалија 17:45 часот

ВО ЖИВО: РУСИЈА-ПОРТУГАЛИЈА // 17:45 ЛИНК ЗА НАТПРЕВАРОТ ВО ЖИВО ТУКА

Македонија се пласираше на европското ракометно првенство

Со убедливата победа над Чешка со резултат 33 наспроти 20, Македонија се...

Премиерот Заев: Честитки до ракометните репрезентативци, одново докажаа дека припаѓаат на ракометниот врв на Европа

Премиерот Зоран Заев и дел од неговите соработници ги бодреа нашите...

(ВИДЕО) Македонија поразена од Шпанија со 5:0

Македонската фудбалска репрезентација вечерва беше поразена од фаворитот...

Ќе боксуваат за милијарда долари – најскапиот боксерски меч во историјата!

Мечот помеѓу Флојд Мејведер и Конор Мекгрегор е закажан за 26 август...

Заминува ли Самсоненко по Европската титула од Вардар?

Официјалната страница на фудбалскиот клуб ЦСКА Москва денеска објави дека...

Шпанија ја совлада Македонија

pепрезентацијата на Шпанија го продолжи трендот против Македонија и во...

ПО ПАДОТ НА ГРУЈО, ПОЧНУВА ПОСТАПКАТА И ЗА СМЕНА НА ИЛЧО ГЕОРГИЕВСКИ НА ЧЕЛНАТА ПОЗИЦИЈА НА ФФМ: Пола управен одбор му откажал соработка!

Спорт На натпреварот со Турција на младите фудбалери, пола управен одбор не...