Search
недела 17 декември 2017
  • :
  • :
Најнови Вести

Category: Спорт

Газда Сергеј ги чести вардарци заеднички одмор во Хрватска (ФОТО+ВИДЕО)

Сопственикот на Вардар, Сергеј Самсоненко е познат по тоа што знае да им...

„Изгор“ цени за Суперкупот

Вртоглави суми за сместување за суперкупот во Скопје. На еден месец до...

РАКОМЕТ ИЛИ БИЗНИС: Проблемите на челичниот Минчо Јорданов го стопија Металург?

Германскиот ракометен гигант Кил кој синоќа го декласираше македонскиот...

(ВИДЕО) Прес на секретарот на владата, Рашковски: Јавноста да биде спокојна, СУПЕР КУПОТ ќе се игра во Скопје!

Makедонија-Португалија во ЖИВО тука

МАКЕДОНИЈА – ПОРТУГАЛИЈА МАКЕДОНИЈА – ПОРТУГАЛИЈА 由 Спорт М 发布于...

Заев сега треба да ја работи работата на Илчо Зрзе, претседателот на ФФМ затоа што тој е некадарен, за да не го изгубиме одржувањето на супер купот во Скопје!

Спорт    

Македонија може да го изгуби Супер купот, Стадионот неподготвен иако се потрошија 2,4 милиони евра за дотерување

Поради низа пропусти на претходната Влада, Македонија може да го изгуби...

СТАДИОНОТ НЕ Е ПОДГОТВЕН ЗА МАНЧЕСТЕР-РЕАЛ, ЗА ТРИ ДЕНА ТРЕБА ДА СЕ НАЈДЕ РЕШЕНИЕ, ВЕЛАТ ОД ВЛАДАТА

УЕФА ќе дојде во Скопје на 21 јули да ги провери условите на стадионот „Филип...

Фудбал во живо на ДОКАЗМ Русија Vs Португалија 17:45 часот

ВО ЖИВО: РУСИЈА-ПОРТУГАЛИЈА // 17:45 ЛИНК ЗА НАТПРЕВАРОТ ВО ЖИВО ТУКА

Македонија се пласираше на европското ракометно првенство

Со убедливата победа над Чешка со резултат 33 наспроти 20, Македонија се...