Search
среда 18 јули 2018
  • :
  • :

Category: Свет

НЕ СЕ РАЗОЧАРУВАЈТЕ АКО НЕ СТЕ СЕ ЗБОГАТИЛЕ НА МЛАДИ ГОДИНИ: Овие милијардери се збогатија во своите 40-ти!

СЕЛЕКТОРОТ НА МЕКСИКО ГИ ВОДЕЛ И ЖЕНАТА И ЉУБОВНИЦАТА НА МУНДИЈАЛОТ

Селекторот на Мексико, Хуан Карлос Осорио, на Мундијалот во Русија си ги...

Инаку џабе фалбата Премиерот гостуваше на Хард талк…ама на радио….

https://www.bbc.co.uk/programmes/w3cswjf5 Prime Minister of Macedonia – Zoran Zaev Прво не гостувал на тв ,туку...

Ердоган го назначи својот зет за министер за финансии, што убаво како ли му текна

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, ги назначи членовите на својот...

Се ближи ли крај на голготата: Уште едно дете остана за спасување, со него во пештерата е тренерот и други четири лица

Вкупно 11 деца досега се извлечени од пештерата во Тајланд каде беа...

Српската и албанската мафија се први во Европа, Македонците остануваат обични курири и потрчковци

Секоја мафија има своја држава или секоја држава има своја мафија? Но, што да...

Забележала игла во непцето на своето бебе, а по направениот рентген не можела да се соземе од тоа што го дознала

9-месечниот Мудасир Каримов од Таџикистан се бори за живот откако лекарите...

Исповед на позната стриптизерка: “Ми плаќаа големи суми на пари за да ги задоволувам, а влегов и во собата за оргии”

“Кога ќе им ја погледнеш гладта во очите за тоа да видат уште малку повеќе...

Манекенката направи скандал, позираше гола пред Ѕидот на плачот во Израел

Белгиската уметничка предизвикала бес во Израел откако позирала гола...

Заев и Столтенберг ја замислуваа Македонија на ѕидот во НАТО (ФОТО) Да си пукниш какви идиотизми ни сервираат голтај стоко пардон народе

Премиерот Зоран Заев на својот профил на „Фејсбук“ објави фотографија на...