Category: Топ1

По трагата на парите – Како двоецот Ивона и Латас се ОМРСИ со 240 илјади евра преку затајување на данок од државата!

  Во случај на сомневање за даночно затајување, Управата за јавни приходи...

ИМЕР СЕЛМАНИ НА ТВ 24: Во АРМ и МВР има околу 10 000 Албанци под оружје кои ја бранат Македонија, што мислат Грујо и Иванов дека овие луѓе ќе седат мирни додека они заговараат влада без Албанците?!

– Во АРМ и МВР има околу 10 000 Албанци под оружје кои ја бранат Македонија, и...

Латас осомничен за затајување данок во истрага на СЈО. Фетаи: Осомничениот со парите купувал душеци, рачен часовник, персиски теписи…

Специјалното јавно обвинителство денеска презентираше четири нови...

Мој пост за Зоран Ставрески, во кој го нареков кретен. (Не е далеку денот кога и вториов Зоран од Струм’ца ќе го наречам кретен, како тргнал).

Jordanka Ivanovska-Joci Да го завршиме денот и вечерта со Јанкула Бјурекче со видео од...

СДСМ оптимисти дека ќе формираат влада

-Раководството на ВМРО-ДПМНЕ мора да прифати дека нема да има амнестија за...

Хан на пат кон Скопје: Почитувајте го мнозинството и не подгревајте тензии! Бондстил е близу да не ве собереме таму

Еврокомесарот Јоханес Хан, на пат кон Скопје преку Твитер испрати порака до...

(ВИДЕО) Сестрата на секретарката во полициската станица во Битола која пукаше со калашников на својата свадба, е водач на протестите на средношколците во Битола на кои се бара ЗА ШИПТАРИ ГАСНА КОМОРА!

Сара Ристевска е водач на средношколските протести во Битола. Нејзината...

Рoдители, не дoзвoлувaјте Вaшите децa дa бидaт прoдoлженa рaкa нa криминaлци. #НЕПИСМЕНИ

Emilija Chulakovska Kosturski пред 5 минути · Рoдители, не дoзвoлувaјте Вaшите децa дa бидaт...

Револуционери за профит личен ,кој се будали одат зад него…. Бетмен велит и кешират

Igor Cvetkovski пред 4 часа · град Regensdorf, регион Canton of Zürich, држава Switzerland · Водачот и...

Гаши: ДУИ се уште е во игра со ВМРО, тешко Ахмети со Заев

Ние сме уверени дека ДУИ се уште е во игра со ВМРО-ДПМНЕ, а секојдневното...