Search
четврток 21 јуни 2018
  • :
  • :

Category: Топ3

Груевски: Надвор од памет било да се прифати „ерга омнес“, најдобар демант на Заев е факторот време

поранешниот премиер Никола Груевски за вечерашната изјава на премиерот...

Петровски: Да го блокираме Собранието, нека влезат со хелихоптер на утрешната седница

Филип Петровски од фракијата на ВМРО-ДПМНЕ пред Собранието побара...

Концентрација на војска и полиција во преспанско Нивици

Во преспанското село Нивици, или на грчки Псаридис, се споменува како можна...

Комитите и Чкембарите на протест против договорот со Грција

Навивачката група „Комити“ повикува денеска од 20 часот на протест пред...

ВИДЕО: Протести пред Собранието: Македонија е вечна – порачаа демонстрантите

Група граѓани вечерва излегоа на протест пред Собранието од каде порачаа...

НОВА ХУМАНА МИСИЈА НА „СОС БАЛКАНМЕДИА“ (ГАЛЕРИЈА -ВИДЕО)

Здружение за еднаква застапеност на лица со посебни  Потреби во  медиумите...

Цел Балкан во шок: Аца Лукас и Милица Павловиќ се заедно?! (ФОТО)

Во најновото издание на српскиот магазин „Story“, Аца Лукас и Милица...

ШТАМА ВО СУДНИЦА: Полицијата им давала упатства на насилниците како да ја нападнат општината, тврди сведок за „Насилство во Центар“

Во новиот Кривичен суд денеска сос сослушвање сведоци продолжи судењето за...

Заев прослави 25 години од матурирањето во струмичката гимназија

Горда сум на целата генерација, но посебно на мојот ученик Зоран Заев, кој...

БРАВО ЗА ОЛИВЕР СПАСОВСКИ: МВР го реши статусот на 594 полицајци-приправници и 565 кандидати за полицаец!

Со денешното доставување на решенија за распределување на 594 полицајци...