Search
сабота 21 октомври 2017
  • :
  • :

Category: Занимливости

Опасно по живот – во случај да ви застане коска од риба во грлото веднаш направете го ова

Дали некогаш ви се случило да јадете риба и да ви се заглави коска во грлото....

РАПОРТ ОД ИНЦИДЕНТОТ СО БИЗНИСМЕНОТ МИНЧО ЈОРДАНОВ ВО ХОТЕЛ МЕРИОТ!

Колумни Саше Ивановски Новинар, основач и сопственик на Мактел.мк   (Оваа...

ВМРО-ДПМНЕ се рекламирала двојно повеќе од СДСМ

Само една телевизија отстапила од законските правила за балансирано...

FAKTOR: За колку време Грујевски и Бошкоски ќе бидат екстрадирани?

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и...

Колку пари „истресоа“ партиите за вториот круг од изборната кампања?

Реклами на телевизии, консултантски услуги, печатење и партиски собири . За...

Вади купачите; Сончево и топло време со температура до 28 степени

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло, со мала до умерена...

Температури и до 28 степени – каква зима се надворзува на ваква есен

Најтоплиот ден во октомври во последните неколку години, со измерени 28...

БРУКА: КОМИТИ СЕ ИСПОТЕПАА МЕЃУСЕБЕ! (ВИДЕО)

Во 20 минута од вечерашната пресметка на Националната Арена „Филип Втори“...

Може ли „јабанџија“ да купи 6 отсто од „Фершпед“ за помалку од милион евра?

„Макошпед“ во три наврати плати околу 1 милион евра за да откупи дел од во...

Еве како ве лажат за наградите во македонските кафиња

Писмо до Доказм од наша читателка Pa dali ste vie normalni da go reklamirate BRAVO kafeto na Zoran seljakot od...