Category: Занимливости

sjo191919-47479-696x465 (1)

Што сè бара СЈО, а институциите не му даваат?

Одбивањето на Основниот суд 1 на СЈО да му го достави записникот од...

visar-fida

Супорт Солушнс – белгиски инвеститор кој донирал 25.000 евра за ДУИ: Братот на Висар Фида работи кај нас, но тој му одговара само на менаџментот на компанијата

Супорт Солушнс е белгиска компанија, која се најде на листата на донатори на...

tv-696x429

Сител е најгледана, 24 Вести има најголем раст на гледаноста

Најгледани ТВ канали на територијата на Македонија во првиот квартал се...

park-1000x563_c

Груевски избркан од Градски Парк

Според сведоштва на социјалните мрежи, екс-премиерот Никола Груевски бил...

16176066_135735623598460_991103553_n

АРСЕНЧО АЛЕКСОВСКИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КРИВА ПАЛАНКА ГИ АНГАЖИРАЛ ЈП КОМУНАЛЕЦ ОД КРИВА ПАЛАНКА ЗА ДА МУ ГО ИСЧИСТАТ ДВОРОТ ОД СНЕГ

Градоначалникот на Крива Паланка Арсенчо Алексовски изгледа дека е во...

vodici-2

БОГОЈАВЛЕНСКАТА ВОДА Е СВЕТА, ПОСЕБНА И ЛЕКОВИТА- ПОГЛЕДНЕТЕ ЗА ШТО ПОМАГА

Богојавление е христијански празник кој го слави откривањето на Богот Син...

vo-Luda-Mara-ke-se-frla-krstot-696x928

ПОРАДИ СМС ОД ИДРИЗОВО ОСВЕТЕНИОТ КРСТ НЕМА ДА ШЕТА ПО КУЌИ ВО КАВАДАРЦИ

Крстот во Кавадарци ќе се фрла во Луда Мара (Фото: СДК.МК) Поради една смс...

182649-napolnete-chasha-so-voda-i-neka-stoi-24-chasa-vo-soba-eve-zoshto-vo-vashata-kukja-vi-se

НАПОЛНЕТЕ ЧАША СО ВОДА И НЕКА СТОИ 24 ЧАСА ВО СОБА – ЕВЕ ЗОШТО ВО ВАШАТА КУЌА ВИ СЕ СЛУЧУВААТ ЛОШИ РАБОТИ

Секоја личност која влегува во нашиот дом носи одредена енергија, а таа може...

cipele-so-620x350-98980

НАЈЛЕСЕН НАЧИН ДА ГИ ОТСТРАНИТЕ ГРДИТЕ ДАМКИ ОД СОЛ НА ЗИМСКИТЕ ОБУВКИ

Кога вее снег, солта коа се фрла на улиците го попречува формирањето на мраз...

8c69832d1322d97d59e62ad111d615ea_L

ЗНАЕТЕ ЛИ ШТО ТОЧНО ЗНАЧИ СЕКОЈА ЅВЕЗДИЧКА НА ХОТЕЛИТЕ?

Дали некогаш сте размислувале за тоа што значат ѕвездичките кои се наоѓаат...