Црна Хроника

Нарушен ЈРМ со тепачка –Крушево

ВО КРУШЕВО ИНЦИДЕНТ СО КОЊАНИЦАТА

Македонија

Заболени
11,942
+103
Мртви
528
+1
Излечени
8,087
Активни
3,327
Last updated: 11/08/2020 - 02:12 (+02:00)

Нарушен ЈРМ со тепачка –Крушево На 01.08.2020 год. во 02.05 часот во ОВР-ПС-Крушево, од страна на полицискиот службеник Б.А. кој вршел патролна служба на м.в. „Гумење“ – Крушево забележал тепачка помеѓу лицето К.К. од Крушево,од една страна, и лицата Х.Ј. од Скопје, Ј.Ѓ. од Скопје, Н.А.од Скопје, Ј.Б. од Скопје, и Ј.С. од Скопје, од другата страна, при што меѓусебно си размениле по неколку удари со раце и нозе.Горе наведените лица биле дојдени со коњаницата од Лисиче -Скопје. Заради спречување на тепачката од страна на УПС Б.А. од ОВР-ПС-Крушево од службениот пиштол испукал еден предупредувачки куршум, при што тепачката престанала.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker