Живот

НЕМИТ КОВИД ВО ОХРИДОН, И ПИЈАЧКА НЕ СТАВЕТ РЕД СЕ ЧЕКИТ

Македонија

Заболени
11,942
+103
Мртви
528
+1
Излечени
8,087
Активни
3,327
Last updated: 11/08/2020 - 02:26 (+02:00)

Фотографија на Ирена Илиевска Петровска.

Важно сите носат маска и држат дистанца!
Со вака совесен народ, гајле немаме 👏👏

Плажата во Градиште во Охрид е преполна со луѓе, кои не оддржуваат никаква физичка дистанца еден од друг. Луѓето со право на социјалните мрежи прашуваат дали ваквите места ќе бидат причината за нов уште поголем бран на заразени луѓе со Ковид-19.

(ВИДЕО) Плажата Градиште преполна на сред Ковид-19 пандемија!
loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker