Македонија

Рокот истече бетонските столбови пред Мавровка стојат

Уште едно прашање остана неодговорено: Кој инвеститор се дрзна незаконски да гради пред Мавровка ?

Македонија

Заболени
11,942
+103
Мртви
528
+1
Излечени
8,087
Активни
3,327
Last updated: 11/08/2020 - 02:56 (+02:00)

Рокот истече бетонските столбови стојат. Сопственикот на објектот пред Трговскиот центар Мавровка не си го сруши сам во законски предвидениот рок од 8 дена. Обврската за рушење сега преминува во рацете на Oпштина Чаир. Оттаму информираа дека веќе ја започнале постапката за избор на фирма која ќе треба да го урне.
Сепак дивоградбата ќе остане пред “Мавровка” уште најмалку еден месец, толку пто најверојатно ќе и треба време на Oпштината да излезе на терен со механизација и да ја срамни со земја.

Рокот истече бетонските столбови пред Мавровка стојат

Кој градел бара и полицијата, но засега без резултат . За утврдување кривична одговорност скопското обвинителство отвори предистрага против непознат сторител. Во координација со МВР се прибираат докази за да се утврди идентитетот на инвеститорот.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker