Живот

Талат Џафери дефинитивно нема корона вирус, потребен му е одмор

Македонија

Заболени
11,942
+103
Мртви
528
+1
Излечени
8,087
Активни
3,327
Last updated: 11/08/2020 - 03:11 (+02:00)

Претседателот на Собранието Талат Џафери дефинтивно нема корона, информираат од неговиот кабинет. Тој неколку пати бил тестиран и тестовите биле негативни.

Талат Џафери дефинитивно нема корона вирус, потребен му е одмор

Од Кабинетот велат дека неговата здравствена состојба е стабилна и му е неопходен одмор и мирување. Засега нема информации кога ќе се одржи конститутивната седница за избор на новиот пратенички состав.

loading...
Види повеќе

Поврзани вести

Напишете коментар

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker