Search
недела 25 февруари 2018
  • :
  • :
Најнови Вести

ТОТАЛЕН ПОРАЗ, ТОТАЛНО ФИЈАСКО НА ГРУЕВИЗМОТ: ЗА 10 ГОДИНИ НАД 10 000 МАКЕДОНЦИ СЕ ДОСЕЛИЛЕ ВО ЛОНДОН СО БУГАРСКИ ПАСОШИ!!!

Loading...

Мактел дознава од извори на терен кои живеат во Лондон дека според нивни процени овие 10 години над 10 000 Македонци се доселиле во Лондон со Бугарски пасоши!

Велат дека Лондон е преплавен со Македонци!!! Штипјани, Велешани, Кратовци, Паланчани, Прилепчани, Делчевци, Пробиштипци, врие Македонци по сите хотели, ресторани, транспорт на се и сешто, таксисти, значи врие нашинци кои со бугарски пасоши успеале да се докопаат до Лондон и купиле станови на кредит и млатат добри 2000 фунти месечно!!!

Исто така плочкари, градежници, механичари, чистачи, продавачи, сите можни бранши ги работат!!!

Ова е најголемиот пораз на Груевизмот и најголем доказ за тоа колку поразителна беше власта на ВМРО ДПМНЕ за Македонија!!!